CUW Athletics Calendar

April 2017
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
26
at Monmouth
1:00 PM
27
28
29
Mount Mary
3:00 PM

Mount Mary
5:00 PM

at North Central
7:00 PM
30
at Dominican
5:30 PM

at Dominican
7:30 PM
31
at Trine Spring Classic
1:00 pm

at Knox Classic
12:00 pm

at Wartburg College Outdoor Select
10:00 am CST

at Wartburg College Outdoor Select
10:00 am CST

at Purdue Northwest
3:00 PM
1
at Trine Spring Classic
1:00 pm

at Knox Classic
12:00 pm

at Wartburg College Outdoor Select
10:00 am CST

at Wartburg College Outdoor Select
10:00 am CST

vs Concordia Ann Arbor
@ TBD
8:00 AM

at Wisconsin Lutheran
12:00 PM

Fontbonne
1:00 PM

vs Principia
@ Wheaton, Ill.
1:30 PM

at Prairie State
2:00 PM

at Wisconsin Lutheran
3:00 PM

Benedictine
4:00 PM

at Wheaton
5:30 PM
2
at Kirkwood Community College Classic
All Day

Lakeland
12:00 PM

Aurora
12:00 PM

Lakeland
2:00 PM

Aurora
3:00 PM
3
at Kirkwood Community College Classic
All Day
4
UW-Platteville
3:00 PM

UW-Platteville
5:00 PM
5
at Aurora
4:00 PM

UW-Oshkosh
4:00 PM
6
7
at St. Francis Spring Invitational
1:00 pm

at St. Francis Spring Invitational
1:00 pm
8
Adrian
3:00 pm CST

at St. Francis Spring Invitational
9:00 am

at St. Francis Spring Invitational
1:00 pm

at Private College Championships
10:00 am CST

at Private College Championships
10:00 am CST

at Carroll
9:00 AM

at Dominican
10:00 AM

Hamline
12:00 PM

at Alverno
12:00 PM

Dominican
12:00 PM

at Alverno
2:00 PM

at Concordia Chicago
2:00 PM

vs Dubuque
@ Green Bay, Wis.
2:00 PM

Dominican
3:00 PM

at Monmouth
4:00 PM
9
at St. Norbert
TBA

vs Wartburg
@ Green Bay, Wis.
TBA

MSOE
12:00 PM

MSOE
2:00 PM
10
at Illinois College Classic
All Day
11
at UW-Whitewater
3:00 PM
12
at Wisconsin Lutheran
3:00 PM

MSOE
4:00 PM

at Beloit
4:30 PM

at Wisconsin Lutheran
5:00 PM
13
Lakeland
4:00 PM
14
at Bethel (Ind.) Invitational
All Day

at Bethel (Ind.) Invitational
All Day
15
at Bethel (Ind.) Invitational
All Day

at Bethel (Ind.) Invitational
All Day

at Wisconsin Lutheran (dual)
All Day

Marian
12:00 PM

Concordia Chicago
12:00 PM

Concordia Chicago
1:00 PM

Marian
2:00 PM

Concordia Chicago
3:00 PM
16
17
at Elmhurst Spring Invitational
All Day

at Rockford
1:00 PM

at Aurora
3:00 PM

at Rockford
4:00 PM

at Aurora
5:00 PM
18
at Carthage (dual)
All Day

at Illinois Institute of Technology
7:00 PM
19
at Ripon
2:00 PM

at Illinois Wesleyan
4:00 PM
20
21
at UW-Whitewater Spring Fling
All Day

at North Central Invitational
All Day

at Augustana Viking Invitational
4:00 pm CST

at Carthage
4:00 PM
22
at UW-Whitewater Spring Fling
All Day

at North Central Invitational
All Day

at Augustana Meet of Champions
10:30 am CST

at Marian
10:00 AM

Edgewood
12:00 PM

Lakeland
12:00 PM

Northland
1:00 PM

Edgewood
2:00 PM

at Edgewood
2:00 PM

Lakeland
3:00 PM

Concordia Chicago
4:00 PM
23
at NACC Championship
All Day

at Rockford
12:00 PM

at Benedictine
12:00 PM

at Rockford
2:00 PM

at Benedictine
3:00 PM
24
at NACC Championship
All Day

Maranatha Baptist
4:00 PM
25
26
MSOE
4:00 PM

at Aurora
4:00 PM
27
St. Norbert
5:00 PM
28
CUW Triangular (vs. Lakeland, Marian)
4:00 pm

Benedictine
3:00 PM

UW-Oshkosh
3:30 PM

Augsburg
4:00 PM

Benedictine
5:00 PM
29
at St. Norbert Quadrangular
10:30 am CST

at St. Norbert Quadrangular
10:30 am CST

Wisconsin Lutheran
10:00 AM

at Concordia Chicago
12:00 PM

Marian
12:00 PM

at Concordia Chicago
2:00 PM

Aurora
2:00 PM

Marian
3:00 PM

Cornell
4:00 PM
30
North Park
10:00 AM

vs Colorado College
@ Rock Island, Ill.
11:00 AM

at MSOE
12:00 PM

UW-Stevens Point
2:00 PM

at MSOE
3:00 PM
1
2
3
4
Lawrence
5:00 PM
5
at NACC Outdoor Championships
9:30 am CST

at NACC Outdoor Championships
9:30 am CST
6
at NACC Outdoor Championships
10:00 am CST

at NACC Outdoor Championships
10:00 am CST

vs TBD
@ Neilsen Tennis Stadium (Madison, Wis.)
TBA

vs TBD
@ Neilsen Tennis Stadium (Madison, Wis.)
9:00 AM

at Edgewood
12:00 PM

at Edgewood
3:00 PM