CUW Athletics Calendar

September 2017
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
27
28
29
MSOE Dual
5:00 pm

MSOE Dual
5:00 pm CST
30
31
1
vs Concordia Ann Arbor
@ River Forest, Illinois (Concordia Chicago)
10:00 AM

vs Concordia Ann Arbor
@ River Forest, Illinois (Concordia Chicago)
12:15 PM

Carroll
4:00 PM

Lindenwood Belleville
5:00 PM

Concordia Ann Arbor
7:30 PM
2
vs Concordia Nebraska
@ River Forest, Illinois (Concordia Chicago)
10:00 AM

Concordia Texas
11:00 AM

vs Concordia Nebraska
@ River Forest, Illinois (Concordia Chicago)
12:15 PM

Finlandia
1:00 PM

Concordia Chicago
3:00 PM
3
Oberlin
11:00 AM
4
5
at Lake Forest
7:00 PM
6
Lakeland
4:00 PM

Elmhurst
4:30 PM
7
at Chicago
4:00 PM
8
at UW-Oshkosh
1:30 PM

vs Martin Luther
@ Oshkosh, Wis.
5:30 PM
9
Ken Weidt Classic
11:00 am CST

Ken Weidt Classic
12:00 pm CST

Concordia Chicago
9:00 AM

vs UW-Stout
@ Oshkosh, Wis.
11:30 AM

at Augsburg
1:00 PM

Lake Forest
1:00 PM

Alverno
2:00 PM

vs Lawrence
@ Oshkosh, Wis.
3:30 PM
10
11
12
13
UW-Whitewater
4:00 PM

Lakeland
7:00 PM

at Carroll
7:00 PM
14
15
vs Alma
@ Kenosha, Wis.
6:00 PM
16
at Edgewood
10:00 AM

at Albion
12:00 PM

vs St. Norbert
@ Kenosha, Wis.
12:00 PM

Centre
12:00 PM

at Lake Forest
1:00 PM

at Marian
2:00 PM

UW-Whitewater
3:30 PM

at Carthage
4:00 PM
17
18
19
20
Marian
4:00 PM

at Marian
7:00 PM

at Marian
7:00 PM
21
22
at Brissman-Lundeen Invite

at Brissman-Lundeen Invite

vs ITA Regional Championship
@ St. Peter, Minn.
9:00 AM

Nebraska Wesleyan
3:00 PM

Coe
7:00 PM
23
vs ITA Regional Champoinship
@ St. Peter, Minn.
9:00 AM

at Hendrix
11:00 AM

Wartburg
12:00 PM

Benedictine
1:00 PM

Benedictine
3:30 PM

Luther
4:00 PM
24
at Rhodes
12:00 PM
25
26
27
Edgewood
4:30 PM

at Edgewood
7:00 PM
28
29
at UW-Eau Claire Blugold Invite
4:15 pm CST

at UW-Eau Claire Blugold Invite
5:15 pm CST

at Illinois
TBA

vs ITA Regional Championship
@ St. Peter, Minn.
9:00 AM

at Wisconsin Lutheran
7:00 PM
30
at Illinois
TBA

vs Earlham
@ Greencastle, Ind.
8:30 AM

vs ITA Regional Championship
@ St. Peter, Minn.
9:00 AM

at Aurora
10:00 AM

at Alverno
11:00 AM

Lakeland
1:00 PM

at Aurora
1:00 PM

at Dominican
2:00 PM

at Aurora
6:30 PM